Ερευνητική Δημιουργική Εργασία με θέμα: "ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΗ"

Με τον όρο τεχνολογία, εννοούμε το σύνολο των δραστηριοτήτων που αφορούν στην τεχνική εφαρμογή της επιστημονικής γνώσης με στόχο τη δημιουργία αντικειμένων με πρακτικό όφελος. Η τεχνολογία έχει εξελιχθεί σε μεγάλο βαθμό και ακόμη συνεχίζει να βελτιώνει την ζωή των ανθρώπων. Επομένως καταλήγουμε στο συμπέρασμα πως η τεχνολογία αφορά την αξιοποίηση γνώσεων προκειμένου να επιλυθούν καθημερινά προβλήματα των ανθρώπων. Η τεχνολογία αφορά σε πολλούς τομείς όπως :

1. Βιομηχανία

2. Μηχανική

3. Γεωργία

4. Ιατρική κ.α

Γενικά, το σύνολο των εργασιών που ακολουθούν αφορούν την τεχνολογία και συγκεκριμένα τους τομείς με τους οποίους ασχολείται η τεχνολογία.

Καλή ανάγνωση

Οι μαθητές - δημιουργοί της εργασίας: Ελεάνα, Γεωργία, Γιάννης, Βασιλική, Κωνσταντίνος, Γιάννης, Βαγγέλης, Ζαχαρούλα, Παναγιώτης, Μιχάλης, Θοδωρής, Παναγιώτης, Πολυξένη, Παναγιώτης, Μιχάλης

Η υπευθυνη καθηγήτρια: Χαλιμούρδα Αγγελική - Πληροφορικός

Ερευνητική Έκθεση